Stomatologia rodzinna

STOMATOLOGIA RODZINNA

Dzieci to szczególni Pacjenci. Często obawiają się wizyty u stomatologa. W praktyce zauważa się, iż często negatywne odczucia po pierwszej wizycie u stomatologa przyczyniają się do strachu przed dentystą.

 

Dzieci wymagają od lekarza ciepła i poczucia bezpieczeństwa w gabinecie stomatologicznym. Nasi Mali Pacjenci także oczekują informacji co będą mieli robione i w jaki sposób ale w innej formie niż dorośli, w formie zabawy.

Samopoczucie i komfort małego pacjenta są dla nas najważniejsze. Dlatego pierwsza wizyta Twojej pociechy u naszego dentysty dla dzieci jest wizytą adaptacyjną. Mały pacjent ma wtedy możliwość zapoznania się z gabinetem, lekarzem i sposobem leczenia. Chcąc zdobyć zaufanie dziecka staramy się zamienić tę wizytę w przyjemną zabawę.

Wizyty adaptacyjne służą zapoznaniu się najmłodszych pacjentów z gabinetem i personelem medycznym. Podczas tej wizyty nasi lekarze, postarają się nawiązać bezpośredni, miły kontakt z Państwa pociechą, często w formie zabawy, oswoją dziecko z urządzeniami stomatologicznymi, przeprowadzą instruktaż higieny jamy ustnej oraz jeśli jest taka potrzeba poinformują o konieczności zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki temu wizyta w gabinecie stomatologicznym będzie kojarzona przez Państwa dziecko z zabawą i miłym spędzeniem czasu.

W zakresie stomatologii dziecięcej w Studiu Stomatologii iDental wykonujemy m.in.:

  • leczenie próchnicy zębów mlecznych
  • ekstrakcje zębów mlecznych
  • leczenie próchnicy zębów stałych u młodzieży
  • lakowanie- zabieg profilaktyczny polegający na pokryciu bruzd zęba adhezyjnym lakiem szczelinowym
  • lakierowanie – zabieg profilaktyczny polegający na wzbogaceniu powierzchownej warstwy szkliwa w związki fluoru celem zapobiegania próchnicy
  • leczenie po urazach zębów